Arama Motoru Listesini Temizleme


Arama Motoru Listesini Temizleme

İnternet tarayıcıya entegre edilen arama özelliğine alternatif arama motorları eklenebiliyor. Ancak söz konusu liste bir süre sonra aşırı derecede kalabalıklaştığından kullanımı da güçleşiyor. Bu nedenle bazı arama motorlarını listeden çıkarmak istiyorsunuz.

Listeden arama motoru çıkarmak ona yenilerini eklemek kadar kolay. Ancak bu işlem bir bağlam menüsü üzerinden gerçekleştirilmiyor. Bunun yerine Ara alanının yanındaki ok işaretine tıklayın ve Arama varsayılanlarını değiştir’i seçin. Daha sonra listeden ihtiyaç duymadığınız arama motorunu işaretleyin ve Kaldır’a tıklayın. İşlemi diğer gereksiz arama motorları için de tekrarlayın. Son olarak Tamam’a tıklayarak iletişim penceresini kapatın. Varsayılan arama motorunu kaldırmak için öncelikle bir başka servisi varsayılan olarak ayarlamalısınız. Bunun için yeni arama motorunu seçin ve Varsayılan Yap’a tıklayın. Artık önceden varsayılan olarak atamış diğer arama motorunu da listeden çıkarabileceksiniz.

Google’ı varsayılan tarayıcınız yapmak için buraya göz atınız.

Arama Motoru Listesini Temizleme ile Benzer Yazılar:

7 Eylül 2008 Saat : 12:05

“Arama Motoru Listesini Temizleme” için 1 Yorum

  1. ceyda aktaş diyor ki:

    facebook arama motorunda arattığımız isim, baş harfini yazınca hemen çıkıyor ve silemiyoruz.. sıkıntı olduğu durulmar oluyor.. ben bir saat boyunca silmeye uğraştım yapamadım.. fakat bi çözüm buldum.. arama motoruna o ismin baş harfini yazın, o çıkıyor ya? iste profiline tıklayın.. sağ tarafta bi ok işareti var, üzerine gelince şikayet et engelle yazıyor.. ona tıklayıp engelleyin (üst taraftakini yapın, alttaki şikayet et kısmını yapmayın) engelleyince artık baş harfinde bile çıkmıyor görünmüyor.. engellemeyi gizlilik ayarlarından geri kaldırabilirsiniz.. kaldırsanız da çıkmaz o harfi bassanız da :)

Arama Motoru Listesini Temizleme Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

flash Son Yazılar FriendFeed
reklam
reklam
reklam
reklam